Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rootsis on hakatud uurima hüpoteesi, et huuletubakas aitab koroona vastu. Asjaga tegeleb Stockholmi epidemioloogia ja rahvatervise keskus (Centrum för epidemiologi och samhällsmedicin, CES).

CESi juhataja, professor Cecilia Magnusson ütles, et ettepanek selliseks uuringuks tuli Prantsusmaalt. Ühes Prantsuse uuringus märgati, et haiglasse sattus väga vähe suitsetavaid koroonapatsiente. Pärast seda kasvas riigis plahvatuslikult tubakatoodete müük, vahendab Dagens Nyheter.

Samuti on Inglismaal tehtud uuringutes täheldatud, et koroonapatsientide hulgas on väga vähe suitsetajaid. Nüüd uuritakse Rootsis, kas nikotiin tõepoolest aitab koroona vastu. Hüpoteesi järgi pärsib nikotiin koroonaviiruse paljunemist.

Nüüd on pilgud pööratud Rootsi poole, kuna seal tarvitab väga suur osa ühiskonnast tubakatooteid. Rootsi olukorda koroona suhtes peetakse erakordselt heaks, kuna seal tarvitab väga suur osa ühiskonnast nuusktubakat. Kui selgub, et ka nuusktubakas kaitseb koroona eest, siis on selge, et nikotiinil on koroona suhtes ravitoime. Kui uuringust selgub, et tubakast on abi, siis võib nikotiinist saada koroonaravim.

Samas on hoiatatud, et tubakas on kahjulik. Prantsuse terviseminister Olivier Verán ütles pärast uuringute avaldamist, et tubakas tapab.

Viimased uudised