Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Juhtumi muudab erakordseks asjaolu, et omanik oli Göteborgis asuvas korteris surnuna lamanud juba kolm aastat.

Rootsis on juhtum tekitanud hämmingut. Juhtumis kuritegu ei kahtlustata.

Asja teeb aga veelgi erilisemaks see, et korter, kus surnud isik lamas, müüdi maha. Nii on korteris käinud maakler ja palju ostuhuvilisi, kuid keegi neist ei märganud korteris lamavat surnut.

Rootsi meedia kajastab juhtumit põhjalikult.

Ajalehtede andmetel on Kortedala linnaosas korterist leitud surnu umbes 80-aastane mees. Rootsi televisiooni küsitletud ametnik hindas, et mees oli „väga üksildane”.

Juhtumi üksikasjad pole veel teada, kuid võimude hinnangul võis mees surra juba 2019. aastal, märgib juhtumist esimesena teatanud Aftonbladet.

Surnu on igatahes pikalt unustatud, kuni tänavu hakkas maksmata arvete tõttu korteri vastu huvi tundma kohalik täitevamet, ning korter pandi müüki.

Tänavuse, 2022. aasta maikuus käisid ligi 40-ruutmeetrist korrerit vaatamas maaklerid ja potentsiaalsed ostjad, tehing sõlmiti juunis. Kogu selle aja lamas surnu veel korteris asjade ja mööbli keskel.

Surnud mees leiti alles augustis, kui korteri müügiga tegelenud asutus käis korteri üle vaatamas. Surnud mees lamas pooleldi voodi all elutoas, mis toimis ka magamistoana. Aftonbladeti andmetel oli mees mumifitseerunud.

Pärast seda, kui Rootsis juhtum avalikustati, imestati, kuidas lahkunut varem ei leitud. Seletuseks on pakutud muu hulgas, et korter oli väike ning maakler ja võimalikud ostjad ei olnud korteri segaduse ja tugeva lõhna tõttu kinnisvaraga väga detailselt tutvunud.

Ka pere polnud mehest puudust tundnud. Dagens Nyheteri andmetel helistas politsei hukkunu tütrele kohe pärast surnukeha leidmist. Tütar polnud isast puudust tundnud.

„Viimati nägime umbes 20 aastat tagasi,” rääkis tütar väljaandele.

Dagens Nyheteri andmetel seletab juhtumi mõistatuslikkust ka see, et surnud mees maksis oma arved ära aasta peale ette.

Tütar aga imestas, miks keegi varem lahkunule tähelepanu ei pööranud. Tütar on otsinud ka võimudelt infot, kuhu on sattunud isast jäänud vara.

Viimased uudised