Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

linnugripp

Rootsis Nyköpingi piirkonnas tuvastati nädala alguses 50 000-pealises kanafarmis ulatuslik linnugripi puhang. Eestis esialgu sellega seoses linnugripi-vastaseid lisameetmeid ei rakendata.

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) jälgib Eestis kujunevat olukorda ja tulenevalt riskidest vaadatakse üle ka vastavate kaitsemeetmete rakendamise vajadus, teatas amet.

Ühes rändlindudega on lindude gripp levinud suures osas Euroopast, sealhulgas Soomes ja Rootsis. Veebruari lõpus lisandusid lindude gripi juhtumitega riikide hulka Leedu ja ka Venemaa Kaliningradi oblast.

Seoses lindude gripiga tuleb kodulinde alates 1. aprillist ajutiselt pidada sisetingimustes. Kui see ei ole lindude heaolu ja tervist silmas pidades võimalik, tuleb neid hoida aia ja võrguga piiratud alal.

Kodulindude söötmine ja jootmine peaksid toimuma sisetingimustes. Juhul, kui linde söödetakse ja joodetakse väljas, peab nende söötmise ja jootmise ala olema lisaks võrgule kaetud ka veekindla katusega.

Uute kodulindude võtmine on endiselt kõigile lubatud, kuid sellest palutakse teavitada kohalikku veterinaarkeskust.

Lindude gripp on väga nakkav ägedalt kulgev mets- ja kodulindude viirushaigus, mida ei ravita. Kui haigus jõuab farmi, siis kõik kodulinnud hukatakse.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised