Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell tunnistas esimest korda, et Rootsi tegi seoses koroonaviirusega vea, kui ei kehtestanud kohe algul karmimaid piiranguid.

Tegnell tunnistas, et tema otsuse tõttu hoiduda karmidest piirangutest suri väga palju inimesi. Tegnell tunnistas intervjuus Rootsi Raadiole, et praeguste teadmiste valguses oleks pidanud kohe algul karmimad piirangud kehtestama.

Samas tunnistas Tegnell, et täielikud sulgemised, mida kasutati mitmetes Euroopa riikides olid tarbetud. Tegnell märkis, et kui uuesti saaks otsustada, siis oleks valitud kesktee selle vahel, mida tegi Rootsi ja mida tehti mujal maailmas.

Tegnell märkis, et tagantjärele on raske hinnata, millised meetmed olid efektiivsed, kuna teistes riikides kehtestati kõik piirangud korraga.

Tegnell on ka varem tunnistanud, et Rootsis tehti vigu, kuna hooldekodudes suri palju inimesi. Samas oli Tegnell kuni siiani kaitsnud oma leebete piirangute strateegiat. Rootsis on lihtsalt soovitatud kanda avalikus kohas maski ja hoida 2-meetrist vahet. Samas pole Rootsis kohustuslikke piiranguid kehtestatud. Ainus piirang oli Rootsis üle 50 inimesega kogunemiste keeld. Pargid, baarid, poed ja koolid olid aga terve pandeemia aja avatud.

Rootsis on tuvastatud 40 803 koroonaviirusega nakatumist ja 4542 koroonasurma. Täna, 3. juunil tuli Rootsis viimase ööpäevaga juurde 2214 koroonaga nakatumist ja 74 koroonasurma. Seda on palju enam kui teistes Põhjamaades, kus kehtestati karmimad piirangud.

Viimase nädalaga on Rootsis koroonasurmade arv olnud elanike arvu arvestades kõrgeim maailmas. See asjaolu on tekitanud Rootsi poliitikutes raevu ning peaminister Stefan Lofven andis korralduse Rootsi strateegia analüüsimiseks juba nüüd, kuigi varem oli seda plaanitud teha peale epideemia lõppu.

Viimased uudised