Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tervisekeskus

Kõik täna dopingu tarvitamisega seoses kinni võetud viis suusatajat olid omavahel seotud. Neid ühendavaks lüliks on Saksa spordiarst Mark Schmidt, kes on antud grupile nagu omamoodi perearst.

Schmidti on püütud vahele võtta juba kümmekond aastat, aga tulemusteta. Täna vahistati 41-aastane mees Saksamaal Erfurtis, vahendab Expressen.

Endine Austria tippjalgrattur Bernhard Kohl tunnistas, et Mark Schmidt andis talle dopingut juba 2008. aastal Tour de France’i ajal.

Andrus Veerpalu, kes on täna kinni võetud Kasahhi sportlase Aleksei Poltoranini treener, on andnud ise positiivse dopinguproovi. Veerpalu aga süüdi ei mõistetud, kuna arstid suutsid ära tõestada, et Veerpalult võetud proov polnud usaldusväärne.

Andrus Veerpalu juhib Kasahstanis suusaklubi Pro Ski Team Altai. Selle klubi liige on Poltoranin. Ja see klubi teeb tihedat koostööd Eesti suusaklubiga Team Haanja. Eesti suusaklubi liikmed on Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Neil kahel klubil oli vahetult enne Seefeldi MM-i ühine laager Itaalias Toblach’is

Side Austria suusatajate Dominik Baldaufi ja Max Haukega on keerulisem ja siin tuleb mängu spordiarst Mark Schmidt, endine mäesuusataja, kes töötab Erfurtis ja väidetavalt on tavaline arst, kes tegeleb muu hulgas sportlastega.

Kui Austria jalgrattur Bernhard Kohl võitis 2008. aastal Tour de France’il kolmanda koha ja hiljem dopinguga vahele jäi, ütles ta, et talle andis dopingut Mark Schmidt. Kohl ütles, et tegemist oli mikrodoosidega, et midagi proovides välja ei tuleks. Arst eitas seda ja pääses tookord süüdistusest.

Bernhard Kohli väitel polnud ta ainus, kes dopingut võttis, vaid seal oli terve suur ring sportlasi. Nende hulka kuulus tookord ka Andrus Veerpalu.

Täna otsiti muu hulgas läbi Mark Schmidt’i kliinik Erfurtis ja sealt leiti ebaseaduslik dopingulabor. Muu hulgas leiti ja võeti ära verekotid ja tsentrifuugid, ütles Austria politseijuht Dieter Csefan.

Politsei info kohaselt olid nad neid viit sportlast jälginud terve MM-i aja, seda operatsiooni „Aderlass” (tõlkes: aadrilaskmine) käigus. Politsei otsustas sportlased vahele võtta just nüüd, enne otsustavaid sõite. Sportlasi jälgiti pikema aja vältel enne MM-i ja selle ajal.

Mis edasi? Sportlasi ootab ilmselt 4 aasta pikkune võistluskeeld. Kuivõrd dopingu tarvitamine on Austrias kriminaalkorras karistatav, võib sportlasi oodata kuni 10 aasta pikkune vabadusekaotus. Arst Mark Schmidt ja tema kaaslased võivad samuti karistuse saada, kui politsei suudab nende seotuse ära tõestada.

Rootsi suusataja Jens Burman ütles seda juhtumit kommenteerides, et ta ei saa aru, kuidas inimesed saavad ikka veel nii rumalad olla ja dopingut tarvitada. Aga nüüd vähemalt on see punt kinni võetud ja see lööb õhu puhtamaks.

SKID-VM 2019: Mark Schmidt pekas ut som hjärnan i dopingen

SEEFELD. VM i Seefeld skakas av en enorm dopingskandal. Och den österrikiska polisen har hittat personen som misstänks vara hjärnan bakom allting. Han heter Mark Schmidt. Efter en tio år lång jakt greps han i dag i Erfurt, Tyskland. – Schmidt dopade mig under Tour de France 2008, säger den tidigare toppcyklisten Bernhard Kohl.

Kommentaarid

Viimased uudised