Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus leppis kokku 1,5 miljoni euro eraldamise toimetulekuraskustes kodude küttesüsteemide kordategemiseks.

Projekti „Kodud tuleohutuks” kogueelarve koos oodatava kohalike omavalitsuste panusega on 3 miljonit eurot ning see on esimene kord, kui nii suures mahus koduste küttekollete parandamist toetatakse, teatas valitsuse pressiteenistus.

„Kohalikel omavalitsustel jääb igal aastal erinevatel põhjustel toimetulekutoetusest jääk, mida võib kasutada kehvas korras kodude tuleohutusnõuetega vastavusse viimiseks. Kui võtta sellest jäägist raha, nii et riik paneb teise poole juurde, saaks Eestis tuleohutuks kuni 800 kodu, sealjuures 500 kõige kriitilisemas seisus olevat elamispinda,” ütles siseminister Andres Anvelt.

Päästeameti andmetel on küttekolded üks neljast olulisemast eluhoonetulekahjude põhjusest. Mullu hukkus põlengutes 39 inimest, neist 37 oma kodus. Aastas põleb keskmiselt 700-800 kodu, näiteks 2016. aastal põles 787 kodu.

Tules hukkunute arvu drastiliseks vähendamiseks pole muud võimalust kui kodumajapidamistesse investeerida. „Me juba oleme oma päästevõimekusega Euroopas tipptasemel reageerimiskiiruse poolest. Võime osta veel kümme kiiremat päästeautot, aga see ei aita, kui kodune küttekolle on katki ja raha selle parandamiseks ei ole,“ sõnas Anvelt.

Eestis on ligikaudu 649 000 eluruumi ning mullu tehtud üle-euroopaline Eurofoundi uuring näitas, et 23 protsendil eluruumidest on küttekolle korrast ära.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised