Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

President Alar Karis kuulutas välja seaduse, millega kiidetakse heaks Soome ja Rootsi NATO-ga liitumise protokollid.

Riigipea märkis, et Soome ja Rootsi liitumine NATO-ga on Põhjala ja Balti piirkonnale ajaloolise tähtsusega ning muudab alliansi tugevamaks kui kunagi varem. „Soome ja Rootsi liitumine annab NATO-le Läänemere piirkonnas märkimisväärse strateegilise tugevuse, kindlustab Alliansi julgeolekut tervikuna ning suurendab meie kõigi kaitstust. Samuti võimaldab see viia koostöö Läänemere naabruskonnas uuele tasemele mitte üksnes julgeolekus vaid väga paljudes valdkondades,“ sõnas president Karis.

Vabariigi President avaldas lootust, et liitlastel kulgeb liitumisprotokollide ratifitseerimisprotsess kiirelt ning Soome ja Rootsi on peatselt NATO liikmed.

Soome ja Rootsi esitasid taotlused NATO-ga liitumiseks 18. mail. NATO riigi- ja valitsusjuhid otsustasid möödunud nädalal Madridi tippkohtumisel kutsuda Soome ja Rootsi NATO-ga ühinema. 5. juulil allkirjastati Brüsselis liitumisprotokollid. Soome ja Rootsi liitumiseks peavad kõik liitlased kiitma protokollid heaks. Riigikogu ratifitseeris 6. juulil valitsuse ettepanekul Soome ja Rootsi NATO-ga liitumise protokollid.

Viimased uudised