Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabariigi president Kersti Kaljulaid alustas esmaspäeval oma kahepäevast visiiti Võrumaale, mis on ühtlasi ka viimane presidendi nn tutvumisvisiit Eesti maakondadesse.

Pärastlõunal Võrumaale jõudnud riigipea külastas esmalt Kirumpääl asuvat jalatsitootjat OÜ Ritico, kus valmistatakse sandaale, toa- ja võimlemissusse, aga ka pastlaid.

„Kuna meil on hästi hooajalised tooted ja kuna praegu peaks olema kalendri järgi suvi, siis ikkagi põhiliselt lähevad sandaalid ja suvisemad jalatsid,” rääkis OÜ Ritico tegevjuht Liis Tillmann Lõunaeestlasele. „Mõeldes, et [noorte] laulupidu-tantsupidu on ju sellel aastal, siis loomulikult ka pastlad on sellel aastal hästi liikumas.”

1993. aastal tegevust alustanud OÜ Ritico on koos jalatsitootmisega nüüdseks kasvanud Ida-Euroopa üheks suuremaks sisetaldade tootjaks, kus saab tööd ligi poolsada inimest.

„Pool meie toodangust müüme Eestis ja pool läheb eksporti,” rääkis Tillmann. Piiri taha minevast kaubast jõuavad jalanõud ja sisetallad Soome, Rootsi, Norrasse, Lätti, Leetu, aga ka Venemaale, Sloveeniasse ja Saksamaale.

President kaks päeva Võrumaal

Võrumaa-visiidi esimesel päeval külastas riigipea veel MTÜ Toetuskeskus Meiela erivajadustega noorte töökeskust Võrus ja Kaitseliidu Võrumaa malevat.

Teisipäeval külastab riigipea Vastse-Roosas filmi „Tõde ja õigus” tegijaid, Metsavenna talu, Nursipalu harjutusväljakut, Võru politsei- ja piirivalvemaja, osaleb Võru raudteejaamas toimuval küüditamisohvrite mälestustseremoonial.

Kavasse kuulub ka kohtumine ettevõtjate ja puiduklastri liikmetega, tutvumine AS Toftan uue saeveskiga ning kohtumine Võrumaa vabakonna esindajatega.

Vaata pilte ja järgnevat videolugu riigipea külaskäigust Riticosse.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised