Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas lasteaedade rekonstrueerimise toetused. Kui suvel otsustati toetada 42 lasteaeda, siis nüüdseks suurendati meetme eelarvet veel 2,6 miljoni võrra ning toetuse saavad kõik taotluse esitanud 52 lasteaeda summas 14,7 miljonit eurot.

Eelarvet suurendati, sest CO2 kvoodi müügitulu laekus oodatust rohkem.

„Mul on hea meel, et leidsime toetusraha ka esialgu sellest ilma jäänud lasteaedadele,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Ühest küljest on see vajalik omavalitsustele endile, kes saavad küttekuludest säästetud vahendid investeerida oma elanike heaolu suurendamisesse, kuid teisalt on see rõõmusõnum lastevanematele. Kui lasteaiad on soojad, turvalised ja heas korras, siis püsivad ka võsukesed terved ja reipad ning toovad meelerahu nende vanematele.“

Toetus on mõeldud omavalitsustele, et rekonstrueerida lasteaedu, parandades nende energiatõhusust ja vähendades ülalpidamiskulusid. Projekte hindas Keskkonnainvesteeringute Keskus koostöös volitatud energiatõhususe spetsialistidega. Toetusraha antakse Eestile laekuvatest CO2 kvoodi müügituludest.

Lõuna-Eestis toetuse saanud lasteaiad, toetuse määr protsentides ja summa:

Otepää lasteaed, 62%, 169 710 eurot

Võru Päkapiku lasteaed, 61%, 468 785 eurot

Valga Buratino lasteaed, 65%, 186 758 eurot

Viimased uudised