Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikontrolli kinnitusel ei tugine nende Eesti elektrisüsteemi raport vananenud andmetele, nagu kliimaminister Kristen Michal ja peaminister Kaja Kallas on hiljem viidanud.

ERR võttis Michali intervjuu kokku tõdemusega, et ministri sõnul põhineb raport vananenud andmetel. „Riigikontrolli raport põhineb Eleringi eelmise aasta varustuskindluse raportil. Väga palju sellest, mida riigikontrolör nimetab, on kas ühes või teises etapis juba töös või tegemises,” kommenteeris Michal saates.

„Meediaruumi on sattunud kliimaministrile omistatud väide, nagu põhineks riigikontrolli audit „Eesti elektrisüsteemi valikud” vananenud andmetel. Sedasama „vananenud andmete” väidet kordas aga täna juba ka peaminister riigikogu infotunnis,” teatas riigikontroll kolmapäeval.

Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Priit Simson ütles ERR-ile, et riigikontroll ei käsitle Eleringi eelmise aasta varustuskindluse raportit vananenud andmetena. Simson rõhutas ka, et kindlasti ei maininud kliimaministeerium poolteist kuud tagasi riigikontrolli auditile faktikontrolli tehes, nagu oleks riigikontrolli andmed vananenud.

Viimased uudised