Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Riigikohus

Riigikohus rõhutas tänases otsuses, et parkida tohib igal pool, kus see ei ole liiklusseadusega keelatud. Seadus ei tee parkimisaladele sellest põhimõttest erisusi.

Kohtusse pöördus juht, kes parkis sõiduki parklaalale viiva sõidutee äärde ja sai selle eest rahatrahvi. Trahvi kohaselt asus sõiduk parklas teekattele märgitud parkimiskohtade kõrval, mis on liiklusseadusega keelatud.

Sõidukijuhi hinnangul ei olnud aga parklasse sissesõidu tee ääres parkimine keelatud, mistõttu oli see lubatud. Riigikohtu kriminaalkolleegium nõustus sõidukijuhiga ja selgitas, et kehtiv seadus lähtub loogikast, et parkida tohib igal pool, kus see ei ole liiklusseadusega keelatud.

Kuigi sõidukijuhile heideti ette parkimist teekattele märgitud parkimiskohtade kõrval, tegid kohtud kindlaks, et tegelikult parkis sõidukijuht parkimiskohtadest eemal, parklasse sissesõidu tee ääres. Riigikohus selgitas, et eemal ja kõrval pole samatähenduslikud mõisted ja seega saab liiklusseadust tõlgenda vaid selliselt, et see keelab parkida vahetult teekattele märgitud parkimiskohtade kõrval.

Kohtuotsusega saab tutvuda Riigikohtu veebilehel.

Viimased uudised