Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Riigikohus

Seoses tänavuste Riigikogu valimiste läbiviimisega on esitatud Riigikohtule 15 kaebust, millest hetkel on lahendatud viis.

Riigikohtul on kaebuste lahendamiseks aega seitse tööpäeva alates nende kohtusse saabumise päevast. Eeldatavasti peaksid kõik praegu menetluses olevad kaebused saama seega lahenduse hiljemalt järgmise nädala lõpuks. Samas võib see tähtaeg veidi pikeneda, näiteks kui mõne kaebuse sisu on vaja täpsustada.

Kolmapäeva, 22. märtsi pärastlõuna seisuga on Riigikohtu menetluses kümme kaebust ja Vabariigi Valimiskomisjoni eelmise nädala otsuste vaidlustamise tähtaeg on nüüdseks möödunud.

Enamik kaebustest puudutavad ühe või teise nurga alt elektroonilist hääletamist – selle korraldamisel esinenud väidetavaid rikkumisi või üldisemaid etteheiteid elektroonilise hääletamise usaldusväärsuse kohta.

KASULIKKE LINKE

Riigikohtu lahendid, mis puudutavad tänavusi valimiskaebusi: https://www.riigikohus.ee/et/lahendid?aasta=2023&asjaLiigidIds=37100582&defaultPageSize=25&kuvadaVaartus=Pealkiri&pageSize=25&sortAsc=false&sortVaartus=LahendiKuulutamiseAeg&tekst=valimiskomisjon

Praegu Riigikohtu menetluses olevate valimiskaebuste loetelu näeb põhiseaduslikkuse järelevalve kaebuste ülevaate lehel valimiskaebuste alajaotuses (lehe allosas): https://www.riigikohus.ee/et/menetlus-riigikohtus/pohiseaduslikkuse-jarelevalve

Kõik Vabariigi Valimiskomisjoni otsusedhttps://www.riigiteataja.ee/algteksti_tulemused.html?doli=otsus&valj1=Vabariigi+Valimiskomisjon&kuvaKoik=true&sorteeri=kuupaev&kasvav=false

NB! Praegusel hetkel on Riigikohtu kodulehel nähtavad neli lahendit ja 11 menetluses olevat kaebust, aga Anto Veldre kaebuse osas avaldatakse lahend lähiajal.

Viimased uudised