Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu 15 saadikut asutasid täna riigikogu Valgamaa toetusrühma, mille esimeheks valiti sotsiaaldemokraat Rein Randver ja aseesimeesteks Inara Luigas Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ning Märt Sults Keskerakonnast.

„Meie parlamendirühm tahab kaasa aidata Valgamaa paremale käekäigule. Valgamaa  üheks  murekohaks on suur töötute inimeste osakaal – jääme siin napilt alla vaid Ida-Virumaale,” ütles Rein Randver.  „Selleks, et elu maal kestaks ja areneks, tuleb toetada kohalikku ettevõtlust ja seista elukeskkonna parandamise eest. Samuti tahab toetusrühm panna õla riigireformile ja edendada piiriülest koostööd Lätiga ja iseäranis Valka piirkonnaga,“ lisas Randver. Tema sõnul on potentsiaali tihedamaks koostööks Lätiga just hariduse, tervishoiu ja ühistranspordi parema korraldamise vallas.

Valgamaa toetusrühma kuuluvad veel Liina Kersna, Jüri Jaanson, Meelis Mälberg ja Aivar Sõerd Reformierakonnast, Maire Aunaste IRList, Külliki Kübarsepp Vabaerakonnast, Uno Kaskpeit EKREst, Toomas Paur ja Helmut Hallemaa Keskerakonnast ning Kalvi Kõva, Helmen Kütt ja Tanel Talve Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast.

Viimased uudised