Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Setomaa toetusrühm kinnitasteisipäeval tehtud avalduses veel kord üle, ethaldusreformiga tuleb säilitada Setomaa terviklikkus, mis peab väljenduma Seto omavalitsuse tekkes.

„Setomaa killustumine erinevate omavalitsuste vahel teeb kultuuriväärtuste hoidmisele karuteene,” ütles toetusrühma esimees Priit Sibul.

Tema hinnangul on vaid ühtse Setomaa omavalitsusena võimalik koos hoida kogukondlik ja kultuuriline tervik ning esile tõsta piirkonnale omaseid ja unikaalseid väärtusi.

Lisaks haldusreformile arutati toetusrühma koosolekul noorte inimeste Setomaale elama asumisega seotud teemasid. Programmi „Noored Setomaale” esimese aasta kokkuvõtet tutvustas toetusrühmale Meel Valk.

„Peamise probleemina tõusis asjaolu, et pankade jaoks ei ole piirkonna kinnisvara piisavalt likviidne, mille tõttu on väga raske saada laenu kodu soetamiseks ja renoveerimiseks Setomaal,” lisas Sibul.

Tema sõnul arutati koosolekul võimaluse üle anda täiendav garantii riigi poolt kui inimene soetab omale kodu Setomaal. „See on vajalik, sest kogu ühiskonnale on oluline, et Setomaa oleks noorte inimestega asustatud piirkond,” lisas Sibul.

Toetusrühma kuulub kokku 16 liiget, sealhulgas on esindatud kõik fraktsioonid.

Lõunaeestlane

Viimased uudised