Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Xinhua

Kodanikualgatuste portaali petitsioon.com on üles pandud pöördumine riigikogu liikmete poole Eesti piiride koheseks sulgemiseks seoses koroonaviiruse levikuga.

Nimetusega „Petitsioon viiruse COVID-19  karantiinist Eesti Vabariigis” on avaldatud pöördumine, mida põhjendatakse Eesti Vabariigi kodanike erilise ohustatusega seoses 1) Riigi väiksuse ja rahvaarvu; 2) Meditsiiniabi halva kättesaadavuse; 3) Tõese info puudumisega viiruse kohta, peiteaeg juba kuni 42 päeva; 4) Ametnike arguse ja reaalse vastutuse puudumise ning 5) Rahaliste vahendite puudumisega enese kaitsmise jaoks.

Riigikogult nõutakse inimelude kaitseks otsust Põhiseaduse § 65 lg 1 alusel (PS  § 65. Riigikogu: 1) võtab vastu seadusi ja otsuseid):

1)      Riigipiiride kohest sulgemist 2 kuuks alates otsuse vastuvõtmisest
2)      Tõese info avaldamist igapäevaselt valitsuse eriesindaja poolt
3)      Kõikide kodanike pangaarvete kohest avamist, et inimestel oleks võimalik endile muretseda elementaarseid hügieeni ja tervise säilitamise jaoks vajalikke tooteid
4)      Kohtutäiturite tegevuse täielikku peatamist 1 aastaks
5)      Riiki tagasi saabuvate kodanike suunamist karantiini
6)      Kuna viirusel ravi puudub, siis karantiinis olevaid inimesi tuleks nõustada videokanalite ja teenindada robotite kasutamise abil, sest 1/3 meditsiinipersonali nakatumisega nagu see on olnud teistes nakkuskolletes, kaasneksid omakorda suured meditsiiniprobleemid tavahaigustega seoses.

Hetkel on veel olemas võimalused olukorda kontrolli all hoida ja kodanike massilist haigestumist vältida, aga massihaigestumise puhul, kui viirus levib nii õhu, sundventilatsiooni, erinevate pindade, vee ja väljaheidete kaudu kanalisatsiooni, meie riigil pole enam ei materiaalset võimekust ega piisavalt meditsiinitöötajaid, sest kriisi keskmes meditsiini- ja päästetöötajad ise on kõige enam ohustatud viiruse poolt.

Iga inimelu säästmine on esmatähtis !

Iga kodanik ise peab võtma vastutuse enda ja oma lähedaste elude säästmise eest. Mugavalt loota, et seda teevad ametnikud, on äärmiselt rumal mõtteviis.

Kommentaarid

Viimased uudised