Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu liige Peeter Ernits käis täna kohal Väimelas, et saada sotti, mis värk käib seal seoses kanala ja kohaliku omavalitsusega.

„Katkestasin eurovalimiste kampaania ja veetsin pool tööpäeva Väimelas,” kirjutab Ernits päeva kokkuvõtteks sotsiaalmeedias  „Kohtusin kohaliku rahva ja suuremate tööandjatega. Rahvas on suures mures, kuid abi pole kuskilt näha. Väimelas toimub midagi müstilist- valla isad on hiiglaslikku kanalat ehitada soovivate „munameeste“ poolt otsekui ära tinistatud.

Alevi suurimate tööandjate- Võrumaa kutsehariduskeskuse ja Rauameistri juhid jutustasid mulle murelikult, kuidas otse nende nina alla üritatakse 360 000 pealine hiiglaslik kanala rajada. Selle lahtise sõnnikuhoidla ammoniaagirikas lehk peletab minema nii kutsehariduskeskuse õpilased kui suure ja eduka metallifirma tegevuse.

Võrumaa kutsehariduskeskuses õpib täna 400 õpilast ja töötab 80 õpetajat, Rauameistris on omakorda ametis sada töötajat. Aasta lõpus valmib tehasel uus tootmishoone ja plaanis on veel 30 töötajat palgata. Tehase juhid on mures , et lämmatava kanasita haisu sisse ei tule ükski noor tööle. Valla isadele ei loe ka enam kui 600 allkirja mis kanala vastu on antud. Paistab, et Võru valla juhtide munad on munameeste pihus.

Kuid see on vaid üks osa Väimela rahva suurest murest. Kuu aega tagasi veeti ametikooli ja metallitehase kõrval asuvasse väetisekuuri tuha pähe üüratu kogus ohtlikku saasta. Paarsada tonni sellest aga laotati Võhandu jõe ääres põllule kust see omakorda kaevudesse ja jõkke peaks jõudma. Palusin saata keskkonnainspektorid kohale. Tulidki ja asusid viimaks ka ise proove võtma. Kohalik rahvas oli proovid ise juba ammu ära võtnud ja tehnikaülikooli labor salapärase saasta ohtlikust juba ka tõestanud. Sellised lood on sõbrad Võrumaal.”

Kommentaarid

Viimased uudised