Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Riigikogu esimene aseesimees Helir-Valdor Seeder (Isamaa) on visiidil Ukrainas. Ta külastab pühapäeval Valgevene piiril valvavaid Ukraina sõjaväeüksuseid ning kohtub visiidi käigus Ukraina Ülemraada juhtide ning kultuuriministriga. Pühapäeval annab ta Žõtomõri oblasti võimudele üle Eesti riigi ja erasektori abina 12 bussi.

Helir-Valdor Seederi sõnul tuleb toetada Ukrainat igal võimalikul viisil. „Esmatähtis on pakkuda Ukrainale sõjalist abi Venemaa vägede tagasi löömiseks. Paralleelselt sõjalise abiga on oluline alustada riigi ülesehitamist ja tagada Ukrainale hädavajalik majanduslik tugi. Meie huvides on aidata üles ehitada Ukraina infrastruktuur ja tagada majanduse normaalne toimimine,“ ütles Isamaa esimees.

Ta rõhutas, et Lääneriikide huvi ja tähelepanu tuleb hoida Ukrainal. „Saabuv talv ja energiakriis võivad tekitada kiusatust otsida lihtsaid lahendusi. Pingekolded mujal maailmas on samuti oht, mis võib Lääneriikide tähelepanu Venemaa agressioonisõjalt eemale tõmmata. Eesti peab ühes samameelsete riikidega tegema kõik endast oleneva, et hoida Lääneriikide fookus Ukrainal,“ rääkis Seeder.

Helir-Valdor Seeder külastab pühapäeval ka Valgevene piiri valvavaid Ukraina sõjaväeüksuseid. Pühapäeval toimuvad Seedril koostöökohtumised Žõtomõri oblastis ja esmaspäeval Kiievis Ukraina Ülemraada esimehe ja aseesimehega ning kultuuriministriga.

Viimased uudised