Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder veetis esimese öö Ukrainas varjendis. Foto: Facebook

Riigikogu esimene aseesimees Helir-Valdor Seeder (Isamaa) jätkas visiiti Ukrainas. Täna kohtus ta Kiievis Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefanchukiga ja kultuuriministri Oleksandr Tkachenkoga.

Kohtumine Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefanchukiga toimus häireolukorra tõttu keldrisaalis. „Tunnustan Ukrainlaste meelekindlust. Kohtumisel arutasime riikidevahelist senist koostööd. Eestil on jätkuvalt täita väga suur roll Ukraina abistamisel ja eeskätt selgitada lääneliitlastele Ukraina sõjalise ja humanitaarse toetamise vajadust. Iga väikseimegi võit Ukrainale on võit Eestile ning tihe koostöö on mõlema riigi huvides,“ ütles Seeder.

Lisaks arutati kultuuriministri Oleksandr Tkachenkoga kultuurivaldkonda puudutavaid küsimusi. „Rääkisime kultuurialasest koostööst nii lühi- kui pikaajalises perspektiivis. Ühelt poolt on sõda ja erinevad kriisid tabanud valusalt kultuurivaldkonda tervikuna, kuid meil on ka palju ühiseid väljakutseid nagu võitlus Vene propagandaga ning venestamise ja vaenuliku ideoloogiaga,“ ütles Seeder, kelle sõnul toimub Ukrainas paralleelselt sama protsess, mis Eestis. „Mitmed ideoloogilised monumendid paigutatakse ümber või teisaldatakse ning tänavad nimetatakse ümber.“

Viimased uudised