Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister Jaak Aab andis teada, et astub auto joobes juhtimise pärast laupäeval ametist tagasi.

Järgneb Jaak Aabi pöördumine:

Olen alati lähtunud põhimõttest, et väiksemagi kahtluse korral tuleb alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul autorooli istumist vältida. Paraku usaldasin ma 11. märtsi keskpäeval Tartust koju sõitma asudes oma head enesetunnet, mis hiljem osutus ekslikuks. Tagantjärele tarkusena oli tegemist kahekordse veaga, sest ületasin lubatud kiirust sõites 50km/h alas 73km/h. Ühtlasi tuvastas politsei mul alkoholi tarvitamise tunnused ehk nii-öelda jääknähud. Minu väljahingatavas õhus tuvastati alkoholisisaldus 0,14 milligrammi liitris, mis tähendab 0,28 promilli veres.

Kahetsen juhtunut väga sügavalt ning ma ei püüa ennast kuidagi õigustada. Olen oma raske õppetunni saanud ning kutsun kõiki autojuhte vähimagi kahtluse korral mitte rooli istuma. Alkoholi tarvitamise tunnustega rooli istumine on vastutustundetu kõigi kaasliiklejate suhtes ning sellisele käitumisele puudub igasugune vabandus.

Avalikustasin juhtunu nüüd, kuna mulle tehti eelmise nädala alguses teatavaks väärteomenetluse otsus, mille alusel määrati mulle karistuseks üks kuu juhtimisõiguse peatamist. Ma ei vaidlusta otsust, vaid tunnistan oma süüd. Ma ei avalikustanud juhtunut samal hetkel, sest ei soovinud oma käitumisega varju heita riigi eelarvestrateegia aruteludele. Samuti on mul kahju, et paratamatult toob see kaasa mainekahju valitsusele ja minu koduerakonnale.

Vabandan Eesti inimeste ja oma ametikaaslaste ees. Tänan valitsust hea koostöö ning tugeva meeskonnavaimu eest – ühiselt sai Eesti jaoks väga palju olulisi küsimusi lahendatud. Olen rahul, et haldusterritoriaalne reform sai edukalt lõpuni viidud, algatasime töökohtade maakondadesse viimise ning riigi eelarvestrateegia arutelude käigus said kinnituse nii riigimajade programm kui ka regionaalprogrammide käivitamine Ida-Virumaal ja Kagu-Eestis.

Teavitasin peaministrit oma otsusest ametist lahkuda laupäeval ning vestlesin sel teemal esmaspäeval erakonnakaaslastega. Esitasin täna tagasiastumisavalduse.

Viimased uudised