Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Europarlamendi liikme Riho Terrase sõnul on uskumatu, et keset Venemaa sõda Ukraina vastu ja valeinfooperatsiooni „oma kodanike kaitsest“ ründab Yana Toom Euroopa Parlamendis taas Eesti kodakondsuspoliitika põhimõtteid.

Toom heidab kolmapäeval hääletusele tulevas raportis ette, et määramata kodakondsusega isikutele ei laiene muuhulgas õigus osaleda Euroopa Parlamendi valimistel ega teised Euroopa Liidu kodakondsusest tulenevad õigused. Raportiga kutsub ta Euroopa Komisjoni üles tegutsema selle nimel, et määramata kodakondsusega isikutele – seehulgas halli passi omanikele – laiendada EL-i kodakondsusega kaasnevaid õigusi.

„Sisuliselt on raportis Vene Föderatsiooni jutupunktid, millega üritatakse jätta muljet nagu kiusataks rahvusvähemusi Eestis ja Euroopa Liidus taga. Alles hiljuti ringles sotsiaalmeedias Vene saatkonna üleskutse anda märku, kui rahvusvähemustel on tunne, et neid kiusatakse taga. Nüüd ajab Toom sama agendat Euroopa Parlamendis. Käesolevas julgeolekuolukorras on Kremli jutupunktide levitamine täiesti häbiväärne,“ ütles Terras.

Terrase sõnul on kodakondsuspoliitika Euroopa Liidu liikmesriikide enda otsustada. „Me ei tohi toita Venemaa valenarratiivi, et määramata kodakondsusega inimesi kiusatakse taga. Kui me hakkame kunstlikult vähendama vahesid kodanike ja määramata kodakondsusega isikute õiguste vahel, siis kaotame inimeste igasugusegi motivatsiooni kodakondsuse omandamiseks. Seega halli passi omanike arv ei väheneks,“ lisas ta.

Viimased uudised