Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Peaminister Kaja Kallas ja kaitseminister Hanno Pevkur vassivad, kui väidavad, et selle valitsuse maksupoliitilised otsused on kõik seotud eesmärgiga tõsta kaitsekulutusi. „Reaalsuses läheb Eesti inimestelt kokku korjatavast rahast julgeolekusse vaid paarsada miljonit lisaeurot. Otsuse kaitsekulutusi tõsta 3% SKTst tegi juba eelmine valitsus ja praegune koalitsioon haub tegelikkuses plaane kärpida ka julgeoleku arvelt,” rõhutas Riho Terras (Isamaa).

Peaminister kordas sel nädalal Lennart Meri konverentsil väidet, et maksutõusude taga on vajadus tõsta kaitsekulutusi. Selle väite lükkas aga sotsiaalmeedias ümber Kaitseväe juhataja Martin Herem.

Terras osundab, et valitsus on kasutusele võtnud loova matemaatika, kirjutades Eesti kaitsekulude alla ka Ukrainale antava toetuse. „Selle tulemusel on võimalik väita, et enda seatud 3% eesmärk on täidetud, lükates samas edasi Kaitseväe jaoks vajalike võimete hankeid. Putin ei maga, tema sõjatööstus töötab täie auruga ning Eesti ei saa enda julgeoleku tagamiseks ühtegi vältimatult vajalikku hanget edasi lükata, et selle arvelt täita Reformierakonna maksupoliitilist valimislubadust,” ütles Terras.

Endise Kaitseväe juhataja sõnul on valitsuse kohustus rääkida oma plaanidest Eesti inimestega ausalt, mitte vassida, sest paari nädala pärast ootavad ees Euroopa Parlamendi valimised, kus kandideerib ka ametisolev kaitseminister.

„Hanno Pevkur tahab väita, et minu info kaitsekulutuste vähendamisest ei vasta tõele. See on vale. Selle info taga on inimesed, kes tegelevad antud töökäskudega kulutusi kokku hoida. Riigijuhtidel on kohustus anda Eesti inimestele infot enda plaanide kohta, mitte ajada valimiskampaanias julgeolekujuttu, kui ise tegelikkuses selle suunas vajalikul määral ei panustata,” ütles Terras.

Viimased uudised