Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Riho Terrase Eesti esindus

Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase (Isamaa) sõnul peame omalt poolt tegema kõik selleks, et Ukraina saaks liituda Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooniga (NATO). Tema sõnul tuleb juulis toimuval tippkohtumisel näha ette konkreetsed sammud Ukraina liitumiseks alliansiga.

Terrase sõnul näitaks vastuseis või otsustamatus Ukraina liitumise osas kartust, et Venemaa ründab Ukrainat ühel hetkel uuesti. „See on argpükslik suhtumine. Parim viis Venemaa imperialistlike ambitsioonide ohjeldamiseks on NATO jätkuv laienemine. Ukse avamine Ukrainale NATOga liitumiseks on ainus tee rahuni nii Ukrainas kui Euroopas laiemalt,” ütles Terras.

Ta tuletas meelde, et Ukraina on esitanud ametliku avalduse NATO-ga liitumiseks ning vaatamata jätkuvale sõjategevusele tuleb tuua Ukraina NATO vihmavarju alla.

Käesoleval nädalal võttis Euroopa Rahvapartei (EPP) vastu avalduse, milles kutsutakse loobuma „hallidest tsoonidest” Euroopas, mis jätavad võimaluse Venemaale jätkata agressioonipoliitikat. Avalduses tuuakse välja, et Ukraina liitumine NATOga tugevdaks NATO sõjalist võimekust, mistõttu peaksid kõik NATO liikmed toetama Ukraina liitumist.

Riigikogu menetluses on Riigikogu avaldus „Ukraina NATO-liikmesuse toetuseks”, mis  kutsub üles 11.-12. juulil 2023 Vilniuses toimuval NATO tippkohtumisel Ukrainale organisatsiooniga liitumiseks konkreetsete sammude kavandamist. Avalduses rõhutatakse, et Ukraina liitumine NATOga on ainus tee tee reeglitel põhineva maailmakorra, kestliku rahu ja Euroopa demokraatlike riikide julgeoleku tagamiseks.

Viimased uudised