Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase (Isamaa) sõnul on Vene kodanikele sissesõidupiirangu kehtestamine ainuvõimalik lahendus ning Yana Toom peaks Venemaa huvide kaitsmise nimel mõtlema Ukraina kodanikele.

„Turismiviisaga Euroopas ringi reisimine ei ole inimõigus. Venemaa kuritegeliku sõjategevuse tõttu hukkuvad süütud ukrainlased ning miljonid on olnud sunnitud oma kodudest põgenema. Venemaa kodanikud kannavad nende sooritatud kuritegude eest kaasvastutust. 75 protsenti venelastest toetavad Putini veretööd ukraina rahva kallal. Viisakeeld on konkreetne ja jõuline meede, kuidas Venemaad sanktsioneerida. Eesti, Läti, Leedu ja Poola otsus kehtestada neile sissesõidupiirang on seega ainumõeldav,“ ütles Terras.

Terrase sõnul eksib Toom väites, et sissesõidukeeluga luuakse ohtlik pretsedent. „Venemaa agressioonisõda Ukrainas on ohtlik. Sissesõidupiirang on selle tagajärg. Yana Toom peaks Venemaa huvide kaitsmise asemel mõtlema neile ukrainlastele, kes on Venemaa sõjategevuse tõttu oma elu kaotanud.“

Viimased uudised