Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Europarlamendi liige ja endine Kaitseväe juhataja ütles täna Euronewsile antud intervjuus, et Putin mõistab ainult sõjalist jõudu.

„Kuni lääneriigid ei ole oma pingutustes ühtsed ja arvavad, et Ukraina ei ole pingutamist väärt, seni ei õnnestu meil Putinit eemale tõrjuda. Ta mõistab ainult jõudu ja lääs ei ole valmis seda näitama,“ ütles Terras.

Kaitseväe endise juhataja sõnul võtavad Euroopa riigid olukorda väga lõdvalt, mida ilmestab võimetus Ukrainale enda kaitsmiseks relvi saata. Sisuliselt ollakse praegu seisus, kus praegune olukord jääbki läänt rahuldama – olukord, kus Krimmi poolsaar ja alad Ida-Ukrainas on endiselt okupeeritud – ja ollakse õnnelikud, et olukord rohkem ei eskaleerunud.

„See on õnnetu olukord, sest lääneeurooplasi võib see rahuldada, kuid Putinile sellest kindlasti ei piisa. Kui mitte nüüd, siis mõne aasta pärast proovib ta uuesti oma mõjuvõimu Ukrainas kehtestada, sest Kiievi valitsus vaatab endiselt vägagi Euroopa väärtuste ja turumajanduse suunas,“ ütles Terras.

Riho Terras oli täna Euronewsi õhtuse uudistesaate eetris, kus temalt küsiti kommentaari Ukraina ja Euroopa julgeoleku teemal Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi tänase Moskva visiidi valguses.

Viimased uudised