Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Marine Le Peni ja EKRE juhtide kohtumine Eestis vastab küsimusele, miks julgeolekuküsimuste asemel räägitakse EKRE valimisreklaamides banaanidest. EKRE poliitikute väide, et Le Pen on end Eestisse ise kutsunud näib ebatõenäoline, sest poliitikud ei satu sellistele kohtumistele niisama möödaminnes.

Parempopulistlikud erakonnad on olnud Euroopa Parlamendis seni killustatud, sest paljudes küsimustes valitsevad erimeelsused. Suhtumine Venemaasse peaks olema peamine põhjus, miks Le Penist ja paljudest teistest populistidest eemale hoida. Nüüd tundub, et Eesti julgeoleku osas on EKRE valmis silma kinni pigistama. Külla on kutsutud ju poliitik, kes on olnud vastu NATO kaitsehoiakule Ida-Euroopas, kes arvab et Krimm kuulub Venemaale ning kelle arvates tuleks sanktsioonid Venemaale tühistada.

Selle visiidi kõrval on hea meenutada, et Isamaa ja meie liitlased Euroopas on seadnud esikohale Eesti huvid. Endine kaitseminister Urmas Reinsalu oli esimene, kes tegi üleskutse tuua Eestisse alalised NATO liitlasväed. Isamaa on Eestis ja Euroopas seisnud selle eest, et Euroopa Liit mõistaks hukka Krimmi annekteerimise ja kehtestaks Venemaale selle eest sanktsioonid. Oleme pingutanud ka selle nimel, et Euroopa suhtuks tõsiselt energiajulgeolekusse.

Eeltoodud pilt näitab selgelt, kes kaitseb Eesti huvisid Euroopas, märkis Terras.

Viimased uudised