Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Riho Terrase Eesti esindus

Kolmapäeval on Euroopa Parlamendis hääletusel looduse taastamise määrus. Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase (Isamaa) sõnul ohustavad plaanitavad muudatused toidujulgeolekut ja ettevõtluskeskkonda.

Terras meenutas, et Euroopa Komisjoni algatus on maha hääletatud kolmes Euroopa Parlamendi komisjons. „Tänane plaan vähendab oluliselt põllumajanduses kasutuses olevat maa-ala ning sisuliselt üritatakse meid viia ajas 70 aastat tagasi. See tähendab töökohtade kaotust paljudele inimestele, kes tegutsevad põllumajandus- ja metsandussektoris, mis vähendab tootmist ja ohustab Euroopa Liidu toidujulgeolekut. Need on peamised põhjused, miks Euroopa Komisjoni algatus on korduvalt komisjonides tagasi lükatud,” rääkis ta.

„Viimase paari aasta jooksul oleme näinud toiduainete hüppelist hinnatõusu, mille tagamaad peituvad energiakriisis ja Venemaa täiemahulises rünnakus Ukraina vastu. Sellele lisanduvad veel Eesti valitsuse kehtestatud maksutõusud. Neil sündmustel on pikaajalised tagajärjed ning sellises olukorras on täiesti vastutustundetu vähendada toidu tootmist,” rääkis Terras, kelle sõnul tähendaks põllumajandusmaa vähenemine paratamatult suuremat importi ja sõltuvust teistest maailma riikidest.

Terras viitas ka looduse taastamise määruse sotsiaalmajanduslikele mõjudele. „Eestit mõjutaks otseselt piirangud turba kaevandamisele ja kasutamisele. Hollandis tekivad täiendavad piirangud taastuvenergia tootmisele. Kõike need piirangud toovad kaasa täiendava bürokraaatia ning avaliku sektori nõuded. Selle tagajärjel kannatavad aga ettevõtted ja riikide majandused. Kliimaeesmärgid ei ole asi iseeneses, vaid eesmärke tuleb seada teaduspõhiselt ning sotsiaalmajanduslikke mõjusid arvestades. Just seetõttu tuleb looduse taastamise määrus tänasel kujul maha hääletada ning alustada otsast peale,” ütles Euroopa Parlamendi liige.

Viimased uudised