Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.
Euroopa Parlamendi saadiku ja kaitseväe eelmise juhi Riho Terrase sõnul on NATO 4. artikli rakendamine parim viis Leedu jaoks, kuidas praeguse kriisiga toime tulla. Seda ettepanekut peaks kindlasti toetama ka Eesti.
 
„Leedu piiril toimub sõda, hübriidsõda. Tegu on järjekindla rünnakuga, millega surve Leedu riigile kasvab järkjärgult iga põgenikuga, kelle Valgevene Lähis-Idast kohale lennutab ja üle piiri saadab. Tegu on kohaga, kus on ainuõige NATO kaasata,“ ütles Terras.
NATO artikkel 4 kohaselt konsulteerivad liikmesriigid omavahel, kui mõne liikme territoriaalne sõltumatus, poliitiline sõltumatus või julgeolek on ohus. Terras leiab, et kui Leedule nüüd abi pakkuda, siis on see ka heidutuseks Lukašenkole ja Putinile.
„Kui NATO liikmed püsivad ühtsed ja reaalselt kasutavad liidu artikleid, et täita liidu seatud eesmärki liikmesriike ühiselt kaitsta nagu kord ja kohus, siis muutume oportunistidest diktaatorite silmis tõsiseltvõetavateks. Ka suhtumine Eestisse võib mõnevõrra muutuda, kui me kindlalt Leedu selja taha asume,“ leidis Terras.

Viimased uudised