Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Endise Kaitseväe juhataja sõnul ei vasta tõele täna Vikerraadios kaitseminister Laaneti tehtud väide nagu ei oleks kevadel soovitud kaitsekulutusi kärpida.

„Kaitseministri vastused Uudis+ saatejuhile olid ähmased. Laaneti sõnul otsustati kevadel kärpida tegevuskulusid, mitte kaitse-eelarvet ja seeläbi suurendada investeeringuid. Kui kuskilt võetakse raha vähemaks, et mujale panna, siis ei ole tegu kulude suurendamisega. Kas majandus- ja personalikulud ei olegi osa kaitsevõime hoidmisest ja arendamisest? Uusi võimeid ei ole võimalik luua, kui personali vähendada. Seega ei saa öelda, et kaitsekulutusi ei kärbitud,“ ütles Terras.

„Kevadiste kärbete raames on küsimus selles, kas nüüd tõstetakse kulusid võrreldes kärpimisjärgse tasemega või riigieelarveseaduses määratud tasemega. Igasuguste kaitsekulutuste osas on 10-aastane arenguplaan paika pandud, mille raames on kokku lepitud, et kulutused kasvavad. Öelda, et selle arenguplaani täitmine ongi kaitsekulutuste tõstmine, on lihtsalt demagoogia,“ ütles Terras

Terrase sõnul ei saa lihtsalt poliitiliste punktide võitmise nimel painutada seda, mis on kaitsekulud ja mis mitte. „Kaitseväe juhataja Herem esitas kevadel ettepaneku vähendada kaitseväes töötavate teenistujate arvu 200 võrra. See tähendab, et kulusid kärbiti, mitte ei jäetud samaks ega suurendatud. Laanet märkis kevadel, et kaalutakse ka ajateenistuse mahu vähendamist. Siin ei ole midagi pistmist efektiivsusega, vaid kokkuhoiuga“ lisas Terras.

Kaitseminister Kalle Laanet oli täna Vikerraadio saates Uudis+, kus rääkis muuhulgas kaitsekulutustest uue riigieelarve ja kasvava SKP valguses.

Viimased uudised