Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.
Europarlamendi liikme Riho Terrase sõnul peaks nüüd olema selge, et Eesti kaitsevõimet vähendatakse. Kuigi valitsus väidab, et riigikaitsekulusid ei kärbita, vaid sellesse suunatakse varasemast rohkem raha, siis nädalavahetusel avalikustatud koondamised näitavad vastupidist.
„Selle poleemika fookus on seatud orkestri kaotamisele, kuid puude taga tuleb näha metsa: peamine probleem seisneb kaitsekulutuste vähendamises olukorras, kus kriisid on aina sagedasemad ning suuremad ja Venemaa agressiivsus kasvab. Kaitsevõimele suunatud vahendite kärpimine ja koondamine sellistes oludes on vastutustundetu,“ ütles Terras.
Terrase sõnul kahjustab selline kokkuhoidmine otseselt Eesti Kaitseväe võimeid ja neid ei saa arendada koondamiste kaudu, sest sõjaline riigikaitse on viimastel aastatel arenenud üheks kõige paremini planeeritud riiklikuks valdkonnaks. „Kondil ei ole rohkem rasva, mida koorida,“ ütles ta.
Terrase arvates tuleks riigikaitse tarbeks hoopis laenu võtta, et olulisi sõjalisi võimeid kiirkorras arendada – investeerida varustusse ja inimestesse.

Viimased uudised