Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Jana Toomi abi leidmaks Moskva Partriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikule advokaadid Eesti riigiga kohut käimiseks on järjekordne näidet Toomi otsustest, mis töötavad vastu Eesti huvidele, sõnas Euroopa Parlamendi liige Riho Terras (Isamaa).

„Patriarh Kirill on MPEÕK-i jaoks jätkuvalt kirikupea ja kõrgeim usujuht, kelle tegevust Venemaa sõjalise agressiooni toetamisel Ukrainas ei ole siinne kõrgem vaimulikkond selgelt hukka mõistnud. Mistahes Eestis tegutseval kogudusel lihtsalt ei sobi hoida ei kanoonilist ega väidetavat veresidet Ukrainas toimuvaid tapatalguid pühaks sõjaks tituleeriva, Kremli marioneti juhitava kirikuga,” ütles Terras.

Euroopa Parlamendi liikmena on Toom korduvalt osalenud algatustes, mis kritiseerivad Eestit. Tema viimaseks suuremaks skandaaliks oli kohtukulude tasumine isikutele, kelle Eesti on julgeolekukaalutlustele tuginedes otsustanud riigist välja saata.

Terrase sõnul on Jana Toomi tegevuses selge muster: „Kui Toom peab Moskvale alluvat siinset kirikut viimaseks asjaks, mis vene inimestele Eestis alles jäänud on, siis see on ilmselge absurd. Võrreldes oma Venemaal elavate rahvuskaaslastega, on Eestis elavatel vene inimestel võimalus elada õigusriigis, kus on mõtte- ja sõnavabadus. Väärtused, mida Jana Toom on ka varem Eesti riigi vastu ja suhtes kasutanud.”

Viimased uudised