Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Euroopa Parlamendi saadiku Riho Terrase sõnul tuleb nii Eestil kui Euroopa Liidul olla Venemaal toimuva suhtes konkreetsem.

Venemaa otsustas eile Aleksei Navalnõi 3,5 aastaks vangi mõista. Demokraatiast ja õigusriigist ei ole Venemaa kontekstis siinkohal juttugi – riik üritas mõrvata oma enda kodanikku ja seejärel määras Navalnõile vanglakaristuse.

Venemaa rakendabki praegu neile ammu omaseks saanud eskaleerimise ja deeskaleerimise taktikat. Ühe käega heidetakse vangi oma opositsiooniliider ja teise käega pikendatakse tuumarelvastust piiravat START lepet.

„Venemaa korrumpeerunud ja oma rahvast terroriseeriv režiim kasutab ära seda, et nad on oluline energiatoorme tarbija Euroopale. Nad üritavad sundida rahvusvahelist kogukonda leppima olukorraga, kus inimõigused ja demokraatia on kõrvale heidetud, sest igapäevased suhted Venemaaga on vajalikud. Sellise teguviisi aktsepteerimine Euroopa Liidu poolt muudab Venemaad ainult julgemaks,“ ütles Terras.

Terras tõi paralleele ka Navalnõi kohtus peetud kõnest. „Nii, nagu Navalnõi ütles, siis üritab Putin hirmutada ka Venemaa inimesi – mitte ainult Euroopat,“ lisas Terras.

Euroopal ja Eestil ei piisa ainult seisukohavõttudest resolutsiooniga, vaid poolehoiule peab lisanduma tegutsemine: vaja on uusi ja karmimaid sanktsioone. Ei Eesti ega Euroopa Liit saa endale lubada passiivsust Venemaa rikkumiste suhtes.

Viimased uudised