Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Endine Kaitseväe juhataja ütles täna Euronewsi otse-eetris, et kui lääneriigid Ukraina sõja olulisust Euroopa jaoks ei mõista ja ukrainlastele ründerelvi ei anna, siis on see sõda kaotatud.

„Ukraina põhjaosas toimuv taganemine on venelaste jaoks valus, kuid nad on oma õppetunnid saanud. Nüüdsest keskenduvad nad üksikrünnakutele, millega üritavad suure sõdurite ja relvade massiga linn linna haaval edasi tungida. Ukraina võitlusvaim on küll tugev, kuid Vene vägesid ning relvi tuleb aina juurde. Kui venelased peaksid keskenduma ainult ühele sihtmärgile, näiteks Harkivile, siis oleks tegu teise maailmasõja pealetungidega võrreldava rünnakuga, millega kaasneks väga palju hukkunuid,“ hoiatas endine Kaitseväe juhataja.

Terras oli kriitiline ka täna välja kuulutatud sanktsioonide suhtes. Kuigi ta peab sanktsioone oluliseks, siis oli Vene kivisöe blokeerimist puudutav pakett tilluke ja hilinenud edasisamm. „Me peame Vene energiasektorile kehtestama päris sanktsioonid ehk maagaasile ja naftale, sest kivisöe eksport Euroopasse moodustab ainult 5% Vene riigikassa sissetulekutest. Sõda rahastatakse peamiselt gaasi- ning naftarahadega,“ ütles eurosaadik.

Ta lisas sõjapidamise teemal, et genotsiid on juba sajandeid olnud Vene sõjalise doktriini osa. „Taganedes põletatakse maha kõik külad ja ellu ei jäeta kedagi. Ukrainlased mõistavad seda. Nad võitlevad oma rahva eksisteerimise eest. Vene riigimeedia on ju kuulutanud, et Ukraina pole riik ja iga ukraina keelt rääkiv inimene tuleb hävitada,“ ütles Terras.

Kõige kriitilisem oli ta aga NATO suhtes. „NATO mittesekkumispoliitika „kolmanda maailmasõja vältimiseks“ on jõuetu hoiak. NATO liikmed peavad mõistma, et see ei ole sõda ainult Ukraina pärast; see on sõda Ukrainas Euroopa pärast. Kui me sellest aru ei saa, siis me kaotame. NATO liikmed peavad hakkama Ukrainale andma jõuliseid ründerelvi nagu tankid ja lennukid. Ainult nende abil suudab Ukraina oma vaenlase suure armee enda maalt välja ajada,“ ütles Terras lõpetuseks.

Viimased uudised