Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Europarlamendi saadik ütles eilsel ja tänasel täiskogu istungil, et Putin on viimased kaheksa aastat tegutsenud strateegilise plaani kohaselt, mille lõppeesmärk on veel saavutamata.

„Putin soovib Ukraina kokkuvarisemist ja Kiievisse enda käpikrežiimi paigaldamist. Seda pole tal õnnestunud saavutada, kuid katse seda viga parandada võib iga hetk alata. Me ei saa lasta end haneks tõmmata sellega, kuidas mõni Vene väeosa on piirilt ära liikunud, sest vägede edasi-tagasi liikumine on rünnakuks valmistumise tavapärane osa. Venemaa ei deeskaleeri olukorda, vaid süvendab seda, tõmmates silmust Ukraina ümber koomale ja korraldades küberrünnakuid,“ ütles endine Kaitseväe juhataja Terras.

Terras ütles Euroopa Parlamendi ees ka seda, et järgmised päevad ja nädalad saavadki näitama, kas ja kui edukas on lääs olnud Venemaa ähvardustele ja türanniseerimisele vastu seismisel.

„Lääneriigid ei tohi Ukrainat hüljata! Diplomaatia ja meedia terav tähelepanu peavad jätkuma, poliitikud peavad igapäevaselt Ukrainat külastama. Seda vajabki Ukraina kõige rohkem. Mitte ainult materiaalset tuge, vaid ka oma sõprade ja liitlaste vankumatut toetust,“ ütles Terras.

Samuti avaldas ta rahulolematust Euroopa riikide kaitsevalmiduse teemal olukorras, mil Putini üks eesmärk on Euroopa julgeolekuarhitektuuri kummutamine.

„Euroopa kaitse algab Euroopast endast. Meiegi peame rohkem investeerima oma julgeolekusse ning kaitsevõimesse ja tegema tihedamat koostööd oma tasemeerinevuste kaotamises ning tehnoloogia arendamises. Me ei saa endale lubada kaitse-eelarve kärpeid nagu praeguses EL-i pikaajalises eelarveraamistikus. See pole muud kui vastutustundetu,“ manitses Terras.

Viimased uudised