Reservväelased saabusid lisaõppekogunemisele Okas
Avaldatud: 9 november, 2023Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsuti kolmapäeval 11. novembrini toimuvale lisaõppekogunemisele Okas 23-3 lennubaasi 911. baasikaitseüksuse koosseisu arvatud reservväelased. Esimesed võitlejad saabusid formeerimiskeskusse neljapäeva hommikul kell seitse.
„Eks ta alguses kerge ehmatus oli, et nüüd nõnda kähku vaja tulla õppekogunemisele aga midagi märkimisväärset eraelus ümber korraldama ei pidanud ja tööandja oli samuti väga toetav,” ütles täna hommikul lisaõppekogunemisele saabunud reservväelane kapral Kristo Priske.
Lisaõppekogunemise raames harjutavad õhuväe lennubaasi baasikaitseüksuse reservväelased ja tegevväelased lahinguvalmiduse saavutamist vastavalt üksuse lahinguvalmiduse kavale ning esmase lahinguülesande täitmist.
„Peamine fookus lisaõppekogunemisel on reservväelaste oskuste ja teadmiste värskendamine ning kinnistamine läbi väljaõppeprotsesside ja koostööharjutuste,” ütles lennubaasi ülem kolonelleitnant Maanus Nigul. „Reservväelased saavad kätte oma varustuse ja relvastuse. Sellele järgneb meeldetuletav erialane väljaõpe. Oluline osa lisaõppekogunemisest on ka laskeväljaõpe automaatrelvaga R-20 Rahe ning allüksuste tegevuse ja koostöö läbiharjutamine,” lisas kolonelleitnant Nigul.
Lisaõppekogunemist Okas oli täna väisamas ka kaitseminister Hanno Pevkur. „Iga okas loeb. Mul on hea meel, et sel korral harjutavad õhuväe lennubaasi baaskaitseüksuse reservväelased ja ka lennubaas baasikaitse valmidust. Vaid harjutades ja õppusi läbi viies saame tõsta reservstruktuuri kiirreageerimisvõimet ja olla kindlad, et Eesti suudab end kaitsta,” ütles kaitseminister Pevkur.
Tegemist on kolmanda lisaõppekogunemisega sel aastal. Eelmine lisaõppekogunemine toimus selle aasta maikuus.
Lisaõppekogunemise Okas 23-3 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri kuuluvate reservväelaste kogunemiseni. Peale lisaõppekogunemiste kutsub kaitsevägi regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase, etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.