Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrus asuva kaitseväe parkla ja Taara elumajade vahel on paks mets.

Aktiivne Võru linnakodanik kommenteerib Taara linnaosa teemat, kus kaitsevägi tahab parklat laiendada, aga kõrvalasuva elurajooni elanikud on vastu.

Kohapeal käies selgus, et elumajade ja sõjaväelinnaku aia vahel on ligi 150 meetrit maad ja enamuse sellest moodustab paks mets. Kui kaitsevägi oma parklat 50 meetri võrra laiendab, siis jääb ikka vahele ligi 100 meetrit metsa.

Kuhu kavatsetakse kaitseväelt nõutava miljoni euro eest ehitada hekk ja laste mänguväljak? Kas metsa sisse? Või on kavas mets maha võtta?

Midagi haiseb selles Taara linnaosa elanike vastuseisu asjas. Kui praegu on vahel paks mets, siis milleks veel hekk?

Nagu kohapeal selgus, ei kostu müra Taara linnaossa mitte Kuperjanovi pataljonist, vaid hoopis Võru linna läbivalt sõiduteelt – Kose teelt. Kui kaitseväe parkla viia teisele poole Kose teed, nagu Taara linnaosa elanikud soovivad, siis liiklus suurel teel tiheneb ja Taara linnakusse kostab müra veel rohkem. Miks siis ikka seistakse kaitseväe parkla laiendusele vastu, kui see on halvem lahendus?

Võru linnakodanikul Jüri Luigel on asja kohta Võru linnavalitsuse siseringist pärit seletus: põhjus on rahas. Võru linn tahab kaitseväelt lihtsalt raha välja pressida, kuna linna majandusseis on kehv, aga lubadused on antud ja need tuleb täita. Vastasel korral ähvardab linnapea Anti Allast valimistel häältest ilmajäämine. Just see – hirm võimust ilma jääda sunnibki Jüri Luige väitel Võru linnavõimu kaitseväelt raha välja pressima. Ja see hirm on teadaolevalt väga suur.

Luigele teadaolevalt aga kaitsevägi Allasele raha ei anna ning seetõttu on Allas suure jama sees.

See seletus on küllalt tõenäoline, sest Võru linnapeal Anti Allasel on teadaolevalt soov – maksku mis maksab – Riigikokku pääseda. Samas võib Allasele saatuslikuks saada kuulumine sotside ridadesse, sest sotsid on praegu Eestis seoses maksutõusuga põlu alla sattunud ja valijatele nagu punane rätik.

Vaata reportaaži Taara linnaosast ja intervjuud Jüri Luigega:

Kommentaarid

Viimased uudised