Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

repinski

Maaeluminister Martin Repinski ütles reedel toimunud piimafoorumil, et riik peab aitama kiiresti peatada Eesti piimakarjade vähenemise.

„Eestis on põllumajandussektori toetused olnud Euroopa Liidu keskmisest madalamad, see on pannud ka piimakarjakasvatajad keerulisse olukorda,” ütles Repinski. „Kuna suudame toota piima rohkem, kui ise vajame, siis tulevikku vaadates on kõige tähtsam saada toimima eksporditurud.”

Repinski sõnul on tema prioriteediks ministritöös ekspordi suurendamine. „Tuleb luua põllumajandussaaduste eksporti koordineeriv agentuur, kes aitaks tootjatel leida parimad tooted ja turud, millega edasi minna,” lisas ta.

Ministri sõnul tuleb ekspordi tarvis hoida tootmispotentsiaali ja peatada karjade vähenemine. „Juba täna [reede] hommikul vaatasime põllumajandussektori esindusorganisatsioonidega üle kriisiabi jaotamise ja prioriteedid, sest novembri lõpuks tuleb Euroopa Komisjonile otsused teada anda,” rääkis Repinski. „2017. aasta alguses makstakse välja 16 miljonit eurot kriisiabi, samuti taastame järgmisest aastast alates üleminekutoetused summas 19,9 miljonit eurot.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised