Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) peab poliitilist reetmist tauninud Taavi Rõivase (Reformierakond) juttu silmakirjalikuks, sest Reformierakonna poliitika ongi olnud reetmine.

„Sildam on teinud intervjuu Taavi Rõivasega. Seal toob ta (Rõivas – toim.) esile kujundi, et reeta saab poliitikas üks kord. Vaadakem praktikat. Reformierakonna poliitika edu taga oligi viisteist aastat reetmine kui ideoloogia,” kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

Reinsalu tõi omalt poolt välja ka näited reedetute kohta: 2001 Sotsid ja Isamaa, 2003 Keskerakond, 2005 Res Publica, 2007 Keskerakond ja Rohelised, 2009 Sotsid, 2014 Isamaa.

„Noh, pole paha. Selle reetmiste karuselli tulemusel pikendati Savisaare võimu riigis ja Keskerakonnas kümne aasta võrra, aidates ta nii linnas kui riigis kummaski kaks korda võimule. Muidugi kõigel sellel polnud ideoloogia, au ja Eesti huvidega mingitki pistmist. See oli business võimu nimel. Mis seda siis nüüd kuidagi häbeneda? Äriplaanina ju toimis, Taavi?,” märkis Reinsalu.

Endine peaminister, reformierakondlane Taavi Rõivas ütles reedeses intervjuus ajakirjanik Toomas Sildamile, et reeta saab poliitikas üks kord. „Need, kes tahavad poliitikas kaua olla, ei saa endale lubada isiklikuks minemist ja alatusi, nad ei tohiks endale lubada reetmist. Seda saab teha poliitikas üks kord ja ei soovitaks seda ühelegi poliitikule,” ütles Rõivas.

Seepeale viitas Toomas Sildam, et ka Reformierakonna ajaloos on olnud erineva tooniga hetki, mis puudutab valitsuspartnerite reetmist.

„Meile heidetakse siiani ette ühte konkreetset episoodi aastast 2002, toonase kolmikliidu lagunemist, mis mõnel inimesel on siiani hingel. See kinnitab reeglit, et reetmise oreool jääb sind pikalt saatma. Mina saan tunda uhkust, et ei olnud see, kes läks enda juhitud valitsust lõhkuma,” vastas Rõivas, viidates toonasele peaministrile Mart Laarile.

Kommentaarid

Viimased uudised