Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Eile kohtusid justiitsministeeriumis vägivallaohvreid abistavate organisatsioonide esindajad, et arutada avalikus ruumis rünnaku ohvriks langenud isikute toetamist.

Justiitsminister Urmas Reinsalu rõhutas kohtumisel, et oluline on pakkuda vägivalla all kannatanule igakülgset tuge ning aidata mõista, et ohver ei ole kunagi ise vägivallas süüdi „Me peame vägivalda märkama ning astuma konkreetseid samme selleks, et ohver ei jääks üksi,“ märkis Reinsalu.

Praktiliste sammudena on justiitsministeerium töötanud välja kriminaalpoliitika põhialused aastani 2030, mis pööravad tähelepanu taastava õiguse põhimõtete rakendamisele ning kuriteoohvrite kaitsele. Reinsalu tutvustas ümarlaual plaani, et edaspidi suunataks kurjategijatelt ära võetud tulu ohvrite toetamiseks. „Kurjategija peab kannatanu ees võtma vastutuse ning heastama ja hüvitama tekitatud kahjud,“ selgitas Reinsalu.

Kohtumisel lepiti kokku, et järgmise sammuna töötatakse välja ohvrite kaitse riiklik tegevuskava.

Ümarlaual osalesid sotsiaalkindlustusameti, MTÜ Ohvriabi, MTÜ Eluliini, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku, riigiprokuratuuri ja justiitsministeeriumi esindajad.

Sel nädalal peetud kohtumine oli jätkuks eelmisel nädalal justiitsministri poolt kokku kutsutud noorte vägivalla tõkestamise ümarlauale. Täna kohtub justiitsminister Ida-Virumaal noorte ja noortekampadega tegelevate prokuröride ja politseinikega.

Viimased uudised