Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa kõige lootustandvama koroonavaktsiini, Oxfordi ülikooli ja AstraZeneca vaktsiini katsed inimeste peal katkestati mõneks ajaks vahejuhtumi tõttu, kus ühel vaktsiini saanud inimesel tekkisid ohtlikud kõrvalnähud.

Nüüd on ravimifirmast AstraZeneca lekkinud siseinfo põhjal teada, et 37-aastasel vaktsiini saanud naisel tekkis seljaaju põletik, mis muutis ta liikumisvõimetuks, vahendab CNN.

Vaktsiini saanud Briti naine viidi haiglasse pärast teist süsti. Naisel tekkis siseinfo kohaselt müeliit ehk seljaaju põletik. Seda haigust põhjustavad viirused, aga see võib olla vaktsiinide tüsistus.

AstraZeneca pole ise ametlikult teatanud, mis vaktsiini AZD1222 manustamisel katseisikuga juhtus, aga kinnitas, et lekkinud raport on „ebatäpne”.  Ravimifirma on ühtlasi teatanud, et pole teada, kas tüsistus tekkis vaktsiinist.

Kindel on aga see, et naine on saanud päris vaktsiini, mitte platseebot. Naine sai esimese süsti juunikuus, pärast mida ta tundis end hästi. Siis sai ta uue süsti augusti lõpus, pärast mida tekkisid tal raskused kõndimisel, valu ja nõrkus jäsemetes ning peavalu. Naine oli vaevuste tõttu joostes kokku kukkunud.

Pärast seda juhtumit peatasid arstid vaktsiini katsetused 5 päevaks. Katsetustel osaleb ligi 50 000 inimest üle maailma. Vaktsiini on antud praeguseks enam kui 18 000 inimesele. AstraZeneca vaktsiin on üks kõige lootustandvamaid koroonavaktsiine maailmas.

Kommentaarid

Viimased uudised