Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 6. juulil on Võrus võimalik osa saada ainulaadsest tantsuetendusest. Võru pärimustantsu festivalile tuleb esinema andekas pärimustantsija Toyon Bangladeshist.

Pärast etendust on kõikidel soovijatel võimalik Toyoni juhendamisel Bangladeshi tantsu õppida, eksootilisi Bangladeshi snäkke maitsta ning kuulata põnevaid jutte rändamisest.

Toyon on finantsala lektor Bangladeshis, kes otsustas tulla Eestisse kultuuriantropoloogiat õppima. Tants on teda saatnud kogu tema elu. „Ma ei mäleta täpselt, millal tants minu juurde tuli. Mida ma mäletan on see, et tantsukooli viis mind mu ema siis kui olin umbes 4 aastat vana”. See tee ei olnud kerge. Bangladeshi traditsioonilises ühiskonnas on tantsimine noormeeste jaoks kasutu tegevus. „Käisin tantsukoolis vaid mõned kuud. Kuid mu ema nägi, et tantsimine on osaks minust ning ta julgustas ming jätkama. Tants on miski, mis alati teeb mind õnnelikumaks.” Toyon on võitnud Bangladeshis mitmeid auhindu, nende seas ka riikliku preemia. 

Laupäeval, 7. juulil saavad Võru kodukohvikute päeva pop-up kohvikus kokku Bangladeshi, Süüria ja Palestiina köögid. Kohvikus pakutakse eksootilisi toite, võimalust ise kokata ning tutvuda bangladeshi ja araabia keelega.

Ajakava:
6. juuli 2018:
12.30-13.00 Võru Kesklinna pargilaval Bangladeshi pärimustantsija Toyoni tantsuetendus.
15.00-17.00 Stedingu majas (Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 15), Bangladeshi tantsu õppimine, koos Bangladeshi snäkkide ja lugudega.

7. juuli 2018:
11.30-12.00 falafeli töötuba
13.30-14.00 masala chai töötuba
15.00-15.30 bangladeshi ja araabia keele tähestikus oma nime kirjutama õppimine

Töötoad on kõikidele huvilistele tasuta.

Üritused toimuvad projekti „Saame tuttavaks!” raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit varjupaiga-, rände- ja integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

Viimased uudised