Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nii nagu Postimehe ajakirjanikud, pani ka rahvas Ratase valitsusele hindeks 2+. See näitab, et rahvas on valitsuse tegevusele sama karm hindaja kui ajakirjanikud.

Uuringufirma Kantar Emor küsis märtsis esmakordselt inimestelt, millise hinde annaksid nad viie palli skaalal Jüri Ratase valitsusele.

Uuringujuht Aivar Voog ütles Postimehele, et rahulolust rääkida ei saa – rahva keskmine hinne on 2,73. Eestlaste keskmine hinne valitsustele on muulaste 3,3 palli kõrval 2,48.

Pigem rahul on muukeelne elanikkond (keskmine hinne 3,3 palli), pensionärid (3,14) ning sotside toetajad (3,3). Rahulolematud on aga EKRE valijad (hinne 2,29), ettevõtjad (2,46), suurema tulu teenijad (2,56), mehed (2,53) ja noored (2,51).

Rahvas pani Ratase valitsusele hinde

Kui Postimehe ajakirjanikud panid läinud aasta sügisel valitsuse tööle kokkuvõtvaks hindeks 2+, nurisesid poliitikud, et toimetus on ebaõiglaselt rahulolematu. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps viitas näiteks, et kriitika pole õiglane, sest hinne sõltub tehtud töö asemel hoopis hindajast. Sama karm hindaja on aga ka rahvas, selgub värskest uuringust.

Viimased uudised