Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahatarkuse kuu raames jagatakse eeloleval kahel nädalal seitsmes Eesti linnas tasuta infoseminaril kõikidele huvilistele praktilisi näpunäiteid oma säästude kasvatamisest ja raha paigutamisest, nõu annavad erinevad finantsala eksperdid ning edukad ettevõtjad.

„Nii igale üksikisikule kui ka ühiskonnale tervikuna on vajalikud tarbijate kõrge teadlikkus ja oskus oma rahaasju planeerida – see hõlmab nii koduse eelarve koostamist kui ka säästmist ja nende säästude tulemuslikku kasvatamist,” ütles rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross. „Tänavuste seminaride eesmärk on pakkuda kõikjal Eestimaal inimestele võimalust end ekspertide abiga harida ja kaalutletud finantsotsuseid teha.”

„Eesti inimeste finantskirjaoskus on aasta aastalt paranemas ning üha rohkem inimesi tunneb aktiivset huvi selle vastu, et oma rahaasju oskuslikult korraldada,” lausus Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm. „Seda silmas pidades viime koostöös pankade ja oma ala ekspertidega Rahakuu raames läbi tasuta infoseminarid seitsmes Eesti linnas, kus tutvustame lähemalt raha säästmise ja oma säästude kasvatamise põhitõdesid.”

Eesti Pangaliidu, Rahandusministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koostöös toimuvad 27. märtsist 5. aprillini seminarid „Raha kasvatamise võimalused ja riskid” Võrus, Rakveres, Pärnus, Tartus, Narvas, Viljandis ja Kuressaares.

Infoseminaridel räägivad Eesti suuremate kommertspankade esindajad säästmise olulisusest ja erinevatest raha kasvatamise võimalustest. Seejärel jagavad oma kogemusi investeerimisest tunnustatud ettevõtjad ja investorid Seminaride toimumise ajad ja esinejad on allpool. Detailsem info ja registreerimine www.pangaliit.ee/rahaseminar.

Koht Aeg Esinejad
Võru, Stedingu maja 27.03 kl 17 Kai Kutsar (SEB), Kuldar Leis (ettevõtja)
Rakvere, Aqva SPA 27.03 kl 16 Andres Suimets (Swedbank), Juhan Lang (Äripäeva börsitoimetuse juht)
Pärnu, Nooruse Maja 28.03 kl 17 Kai Kutsar (SEB), Karel Kõiv (ettevõtja)
Tartu, Spark konverentsiala 28.03 kl 17 Veronika Saare (LHV), Kuldar Leis (ettevõtja)
Narva, Narva Kolledž 29.03 kl 17 Anton Skvortsov (Luminor), Ron Luvištšuk (investeerimisnõustaja)
Viljandi, Grand Hotell 04.04 kl 17 Sander Pikkel (LHV), Kuldar Leis (ettevõtja)
Kuressaare, Arensburg Boutique Hotel & SPA 05.04 kl 17 Tarmo Tanilas (Swedbank), Randy Padar (EBS-i investeerimisklubi asutaja).

Rahatarkuse kuud korraldavad Eesti Pangaliidu eestvedamisel liidu 13 liikmespanka juba kuuendat aastat. Rahandusministeeriumi eestvedamisel valmis viie aasta eest Eesti elanike finantskirjaoskuse edendamise programm aastateks 2013-2020. Programmi elluviimine toimub koostöös avaliku ja erasektori organisatsioonidega sh toimuvad harivad koolitused ja teavitused kooliealistele ning täiskasvanutele finantsteemadel.

Viimased uudised