Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: valitsus.ee

Rahandusminister Mart Võrklaev ehitas Rae vallavanemana endale seitse aastat tagasi maja. Kinnistu hankis talle alluv, hoone projekteeris teine alluv ja maja ehitas kriminaalkaristuse saanud endine Rae vallavanem. Võrklaeva sõnul on teda ligi kaheksa aastat teemaga kiusatud.

Reformierakondlasest rahandusminister Võrklaev on pärit Rae vallast. Ta kasvas seal üles, lahkudes vaid õpinguteks ja naastes töötas ennast üles vallavalitsuse süsteemis, tõustes viimaks vallavanemaks. Vallavanemana õnnestus Võrklaeval ka endale kodu ehitada Rae valda – maja Pirita jõe kaldale.

Kevadel uue koalitsiooni kokkupaneku järel, kui endisest riigikogu rahanduskomisjoni juhist sai rahandusminister, kerkis opositsiooni häälekandjas üles tema maja küsimus.

EKRE portaal „Uued uudised” avaldas artikli pealkirjaga „Koalitsioonikaaslane kritiseerib tulevase rahandusministri tegevust vallavanemana”. Sisult refereeris lugu Mati Sareveti 2020. aasta sotsiaalmeediapostitust grupis „Rae valla asjad”, kus endine reformierakondlane ja praegu valitsuskoalitsioonis oleva Eesti 200 ridadesse kuuluv mees heitis Võrklaevale erinevaid asju ette.

Ka veel praegu on see postitus avalik. Sarevet ütleb selles, et Võrklaev on vallavanemaks olemise ajal saanud isiklikku kasu eriti suures ulatuses, peamiselt seoses oma kodu ehitamisega. Samuti märgib Sarevet, et on enda koostatud materjalid edastanud õiguskaitseorganitele. Etteruttavalt: mingisugust menetlust algatatud ei ole, vahendab ERR.

Viimased uudised