Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Uued Uudised

Rahandusminister Martin Helme ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Eestis pole tunda mitte võõra-, vaid omaviha kasvu ja kisakoori juht on president.

Rahandusminister Martin Helme rõhutas võõraviha teemat kommenteerides, et selliste juhtumite osas peab Eestis olema nulltolerants ning lubamatu on ükspuha kelle sõimamine, olgu ta siis eestlane, pakistanlane või hiinlane, vahendab Uued Uudised.

Martin Helme lükkas ümber jutud võõraviha kasvust. „Ma ei saa küll väita, et Eestis oleks võõraviha rohkem kui varem, või rohkem kui mõnes muus riigis,” ütles ta. „Küll aga tunnen ma viimastel kuudel omaviha ja selle kisakoori juht tundub olevat president, kes tunnistab välislehele, et vihkab üht oma riigi parlamendiparteid.” (Tegu oli intervjuuga Saksa ajalehele „Süddeutsche Zeitung”.)

„Selline vihkamise õhutamine, kui see tuleb kõrgelt riigiametnikult, on palju suurem probleem kui tänaval lällutavad täiesti suvalised tüübid,” lisas Martin Helme.

Välisminister Urmas Reinsalu lisas, et selliseid juhtumeid, nagu oli pakistanlasega, ei maksa üle kanda kogu ühiskonnale ja mingit võõraviha kasvu Eestis pole.

Viimased uudised