Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali.

Kagu-Eesti arendamine tagab õnnelikuma tuleviku, rääkis täna Põlvas Kagu-Eesti konverentsil „Õnne valem” rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali.

Tali tõi välja, et Eestil on õnnega tõsised probleemid, kuna vastavate uuringute järgi on Eesti tagapool nii Põhjamaadest kui Lätist-Leedust. Sissetulekutes on Eestis olukord parem kui Leedus-Lätis, aga õnne koha pealt on asi kehv..

Eestis on õnne seisukohalt kehvas seisus inimeste lahkus, heategevus ja korruptsiooni tajuvus. Kõige kehvem on aga subjektiivne õnnetunnetus. Sellega, kuidas inimesed ennast tunnevad, on kõige suurem häda, ütles Tali.

OECD indeksis samuti Eesti elanike eluga rahulolu väga kehv. Maakondade kaupa on õnne vähe uuritud, aga 2016. aasta andmetel on Valgamaa kõige kehvem, aga Harjumaa kehvas olukorras, Võru- ja Põlvamaa paremad. See tähendab, et rahaline rikkus ei tähenda, et inimesed oleksid õnnelikud.

Tali tõi välja, et Eesti on väga kontsentreeritud. On üks suur pea, kaks kätt, ja rohkem nagu polegi midagi.

Rahvastiku paiknemine Eestis.

Miks on üldse vaja regionaalpoliitikat?, püstitas Tali küsimuse. „Kui lähtume sellest, kas riik on jätkusuutlik, siis on regionaalpoliitika kriitilise tähendusega,” märkis ta.

Tali ütles, et inimesed ei lähe Võrust mitte Tallinna, vaid Helsingisse või mujale Soome. Kaotab mitte Võrumaa, vaid kogu Eesti. Samuti on majanduslikus mõttes regioonid suurema kasvupotentsiaaliga. Regioonides on olemas ressursid, mis lähevad kaotsi, kui inimesed lähevad ära.

Õnne juurde tagasi tulles ütles Tali, et õnnelik olemiseks tuleks arendada Eesti eeliseid ning tasandada puuduseid. Eesti puhul tuuakse eelistena välja puhast ja puutumatut loodust, tervet elukeskkonda, mahetootmist ning kultuurilisi erisusi, mis iseloomustavad just Kagu-Eestit. Ehk siis: õnnelik olemiseks ja õnnetunde kasvatamiseks tuleks Eestis arendada ja rohkem hinnata Kagu-Eestit.

Kommentaarid

Viimased uudised