Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsus otsustas tänasel istungil uuesti müüki panna keskväljaku ääres asuva ajaloolise pangamaja alghinnaga 550 000 eurot.

Otsustati korraldada kirjalik enampakkumine Võru linnas asuva hoonestatud kinnistu, aadressiga Tartu tn 25 võõrandamiseks, alghinnaga 550 000 eurot. Enampakkumise osalustasu suuruseks kinnitati 100 eurot ja tagatisraha suuruseks 10 000 eurot.

Võru linn peab kiirkorras vara müüma projektide omaosaluste katmiseks, sest linn on end lõhki laenanud. Välja on ehitamata promenaadi teine etapp, samuti ei ole veel keskväljak päris valmis – sinna on paigaldamata lubatud purskkaevud. Lasteaedade remondid on samuti jäänud rahapuudusel toppama, kuna keskväljak läks planeeritust kallimaks. Võru linn pumpas keskväljakusse pool miljonit oma raha, selle eest oleks saanud mõne lasteaia korda teha.

Tänavu aasta algul pani Võru linn pangamaja müüki 600 000 euroga, aga ostjat ei leidunud. Hoone ostusumma oli 2007. aastal ligi 500 000 eurot. Võimalikud ostjad teavad, et Võru linn on suures rahahädas, seetõttu sellise summa eest keegi pangamaja ei ostma ei kiirusta. Arvatavalt peab rahahädas linn pangamaja suure kahjuga maha müüma.

Viimased uudised