Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Margaret Thatcher oli Suurbritannia peaminister aastatel 1979-1990. Pilt: Vikipeedia

Värske Margaret Thatcheri elulooraamat väidab, et Thatcher tahtis viia Suurbritannia Euroopa Liidust välja, et luua madalate maksudega Singapuri-laadne majandus.

Elulooraamat kannab pealkirja Herself Alone (tõlkes: Tema üksi) ja keskendub Thatcheri suhtumisele Euroopa Liitu. Raamatu autor Charles Moore vestles 20 aasta jooksul enam kui 600 inimesega, vahendab Telegraph.

Raamatu andmetel soovis Thatcher, et Suurbritannia astuks Euroopa Liidust välja. Thatcheri soov oli, et Suurbritannial oleks valmis Euroopa Liidule alternatiiv. Tema arvates oleks Suurbritanniale parim lahendus vaba kaubandusega ja madalate maksudega Singapuri-laadne majandus.

Raamatu andmetel sai Thatcherile lõpuks tema oma parteis saatuslikuks vastuseis Euroopa Liidule. Samas polnud ta kogu aeg euroskeptik – näiteks 1975. aastal pooldas ta Suurbritannia osalemist Euroopa Liidus (tollal kasutati nime Euroopa Ühendus).

Thatcher oli ka Euroopa ühisraha euro vastu, väites, et see loob superriigi. Thatcheri soov oli, et ühenduse nimeks saaks Ühinenud Euroopa (United Europe), mitte Euroopa Liit (European Union).

Thatcher oli tahtnud oma kõnes kasutada Euroopa Liidu kohta sõna „sotsialistlik”, aga tal soovitati see välja võtta, kuna see oleks solvanud paljusid inimesi.

Margaret Thatcher wanted Britain to leave the EU despite claims she would have voted Remain, new authorised biography reveals

Margaret Thatcher backed Britain leaving the European Union and transforming itself into a low tax economy like Singapore, according to the final volume of her authorised biography. The former Tory Prime Minister also confided to a friend that the UK would be “better off outside” the EU once she had left Number 10, according to the third and final volume of Charles Moore’s biography of Lady Thatcher.

Viimased uudised