Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru

Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuhid Dannar Leitmaa ja Karl-Andreas Kalmet jõudsid teisipäeval ilmast rääkides küsimuseni, kas Võru on pigem Eesti Texas või Florida.

„Ilm on täna väga okei. Ei ole mingisugust asja taevast alla sadamas. Jääpurikad ka kusagil ei ähvarda, libedust ka ei ole,” rääkis Leitmaa kolmandat saatetundi sisse juhatades.

Järgnes põgus mõttevahetus, et selline ilm sobib hästi jooksmiseks või lihtsalt jalutamiseks, mille järel luges Kalmet ette hommikusi õhutemperatuure Eesti linnades.

„Endiselt on Kuressaare meie kõige troopilisem linn – Kuressaares on viis kraadi, Haapsalus on viis kraadi, Kärdlas, näed, on neli.”

„Meie lõunaosariigid on kuidagi maha jäänud,” jätkas Kalmet. „Tartu, Valga ja Võru on kuidagi… Võrus on üks [kraad sooja]. Kuidas see võimalik on? Võru on meie Texas.”

Leitmaa: „Kus nüüd ütles. Äkki Florida hoopis?”

Kalmet: Või Florida. Kuidas siis seal on üks kraadi ja, ma ei tea, Rakveres on ka üks aga Tallinnas on näiteks neli kraadi?”

Leitmaa: „Kui ma olen õigesti aru saanud enda harrastaja ilmavaatleja kogemustest, siis Võru ja Jõgeva on kohad kus on suviti kõige soojem, eriti just Võrus on hästi soe suviti, ning samas talvel on Jõgeval hästi külm ning Võrus on ka suhteliselt külmem kui rohkem merele lähemal olevates kohtades.”

Järgnes arutelu, kas Eesti soojarekord on Võru käes ning Leitmaa sõnas, et Võrus on suviti alati soojem.

„Sest see on kuidagi mägede kauss, küngaste kauss sinna tekkinud, kus siis soe õhk püsib päris hästi. Ja õnneks, erinevalt Jõgevast, on Võrus võimalik kohe ka ujumas käia, sest Tamula järv on olemas. Nii et Võru on üks ilus koht,” lõpetas Leitmaa.

Eesti soojarekord on tõesti mõõdetud Võrus, kui 11. augustil 1992 tõusis õhutemperatuur 35,6 kraadini. Eesti külmarekord kuulub Jõgevale, kus 17. jaanuaril 1940 langes õhutemperatuur 43,5 kraadi alla nulli.

Lõunaeestlane

Viimased uudised