Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Vene president Vladimir Putin süüdistas oma tänase laupäeva, 24. juuni hommikuses pöördumises Wagneri PMC palgasõdureid äraandmises ja reetmises, nimetamata konkreetselt Wagneri juhi Jevgeni Prigožini või Wagneri nime.

„Me seisime silmitsi reetmisega, ülemäärased ambitsioonid viisid Venemaa reetmiseni,” märkis Putin.

Putin ütles: „Kõik need, kes valmistasid ette relvastatud mässu, saavad vältimatu karistuse… Relvajõud said käsu.”

Putin ütles, et Venemaa kodanikuna teeb ta kõik, et riiki kaitsta. Astutakse otsustavaid samme ja need on karmid, ütles Putin.

Putin ütles, et kõik need, kes sihilikult reetmise teele asusid, saavad vältimatu karistuse. Relvajõud said vastavad käsud.

Putin ütles, et pöördub kõigi venelaste, sõjaväe- ja õiguskaitseorganite ning nende poole, keda pettus ja ähvardused surusid relvastatud mässu teele. President kutsus üles ühtsusele, konsolideerumisele ja vastutustundlikkusele.

„Erioperatsiooni ajal tuleb kõik tülid kõrvale heita, nüüd on otsustamisel meie rahva saatus,” ütles Putin. Ta nimetas Wagneri tegusid ühtsuse lõhestamiseks ja äraandmiseks.

„See, millega me silmitsi seisame, on reetmine,” ütles Putin. „Võimud ei lase Venemaa lõhenemisel korduda, me kaitseme inimesi,” lisas ta.

Putini sõnul võetakse ette meetmed olukorra stabiliseerimiseks Doni-äärses Rostovis.

Siin on video Putini pöördumisega:

Viimased uudised