Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaa president Vladimir Putin pidas täna reedel, 17. juunil kõne Peterburi majandusfoorumil, milles rääkis, kuidas maailma poliitikas muutub kõik.

Putin ütles, et ühepooluseline maailm on möödanik. Ta märkis, et kui USA võitis Külma sõja, siis kuulutas ta end Jumala asemikuks maa peal, kel pole mingeid kohustusi ja on ainult huvid. Ja need huvid on pühad. See on aga muutnud maailma väga ebastabiilseks.

Putin süüdistas USA-d minevikus elamise eest, mille kohaselt peetakse kõiki teisi riike kolooniateks. Putini sõnul on muudetud Ukraina sõda Läänes päästerõngaks, mille abil saab kõigis maailma hädades süüdistada Venemaad.

Putini sõnul on Venemaa kõigile sanktsioonidele vaatamata hakkama saanud. Praegused Vene-vastased sanktsioonid on kõige karmimad, mis ühe riigi vastu on lähiajaloos kehtestatud.

Euroopa Liit on Putini arvates kaotanud oma iseseisvuse. Tema arvates on Euroopa Liit teelahkmel, mis toob kaasa radikalismi süvenemise ja eliidi vahetumise.

Ukraina „erioperatsiooni” nimetas Putin aga iseseisva riigi otsuseks, mis põhineb õigusel kaitsta oma julgeolekut. Ta lubas, et kõik operatsiooniga võetud eesmärgid täidetakse.

Oma kõne lõpus ütles Putin, et Venemaa on „võimas ja iseseisev riik”. Tema sõnul kasutab Venemaa kõiki praeguse aja pakutavaid võimalusi ja muutub veel tugevamaks.

Putin ütles, et on selge, et reegleid kehtestavad suured ja iseseisvad riigid. Ülejäänud riigid on ilma õigusteta kolooniad.

Suurema osa ajast aga pühendas Putin oma kõnes sellele, kuidas Vene riiki ja majandust üles ehitada. Muu hulgas tõstis ta esile kohaliku tootmise ja eri piirkondade arendamist ning perede väärtustamist, kus kasvab 2,3 või enam last.

Viimased uudised